Труднощі навчання під час війни

Перший рік навчання в університеті більшість студентів вважають найважчим, адже після школи першокурсникам потрібно адаптуватись до нових умов навчання, до нових одногрупників та викладачів; необхідно зрозуміти особливості кредитно-модульної системи навчання, запровадженої в університеті; студенти з віддалених регіонів змушені пристосовуватись до нових умов проживання в гуртожитку. В перший рік навчання все вперше – перший День студента, Дебют Першокурсника, Березневі Паростки, перші іспити та модульні. Проте перший рік навчання для наших першокурсників зовсім інший…немає студентських конкурсів…немає смачних перекусів в  студентському буфеті…немає відвідувань театральних вистав, виставок та музеїв…і цей список «немає» можна продовжувати довго… А причина цьому лише одна – війна. Студенти зіштовхнувся з проблемою, на фоні якої звичні довоєнні студентські проблеми втратили свою проблематичність.

Напередодні річниці вторгнення російських військ на територію України студенти 102 групи разом з куратором Поляковою Оксаною Вікторівною провели дискурс на тему «Труднощі навчання під час війни». Студенти 102 групи одноголосно висловились, що найбільшою проблемою навчання під час війни є відсутність світла та інтернету. Студенти часто вимушені йти в Пункти Незламності, торгівельні центри, де працює інтернет, їхати в інший район Києва до родичів, або просто виходити надвір, щоб «зловити» мобільний інтернет, щоб доєднатись до пар. Серед інших труднощів навчання студенти відзначають постійні переживання через повітряні тривоги, ракетні атаки, події на фронті; студенти-переселенці зазначають необхідність пристосуватись до нових місць проживання.

Проте варто зазначити, що, незважаючи на проблеми зі світлом та інтернетом, більшість студентів групи цілком задоволені онлайн навчанням і хочуть продовжити його після закінчення війни, адже не потрібно витрачати час та кошти на проїзд до корпусу, або переїжджати до гуртожитку НАУ з інших областей України.

Бажаємо нашим першокурсникам з гідністю подолати всі труднощі навчання під час війни!